ВМРО-ДПМНЕ организираше ифтар вечера (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

ВМРО-ДПМНЕ во вторникот вечерта организираше ифтар вечера за членовите и поддржувачите на партијата од исламска вероисповед.

На вечерата присуствуваа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, генералниот секретар Емил Димитриев, градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски, Христијан Мицковски, Нола Исмајлоска, Фатмир Имеровски, Нермин Телоска, Владимир Ѓоргев, Даниела Рангелова, Зеќир Рамчиловиќ, Демир Далип и многу други гости.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.