ВМРО-ДПМНЕ убедливо води во Штип

94

ВМРО-ДПМНЕ убедливо води во Штип.

Според резултатите на ВМРО-ДПМНЕ во Штип кандидатот Иван Јорданов води со 6996 гласови, додека кандидатот од СДСМ Сашко Николов освоил 4550 гласови.

Ова се неофицијални информации од партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.