6 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја” на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името

156

Секое семејство задолжено за 1500 евра и буџетска дупка од над милијарда евра е животот со празни џебови кој го донесе СДСМ.

Факти на денот сопред ВМРО-ДПМНЕ:

1.Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја” на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името.

2.Заев за власт ги жртвува и своите. Пола партија му е во карантин, а тој бара избори.

3.Големиот број на новозаразени е поради желбата за брзи избори.

4.Секое семејство задолжено за 1500 евра и буџетска дупка од над милијарда евра е животот со празни џебови кој го донесе СДСМ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.