ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор

62

За одговорност СДСМ може да говори кога Зоран Заев ќе си замине од власта.

-Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор. Оставката на Павле Богоевски не го покрива фактот дека тој и неговиот ментор се најголеми криминалци. Местото на Заев како и на Богоевски не е во политиката. Нивно место единствено е во некоја казнено поправна установа, каде што ќе одговараат за своите криминали по враќањето на правната држава. Кога Зоран Заев и неговата криминална банда ќе си заминат од политичката сцена Македонија ќе заблеска, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.