Во Англија задолжително носење маски

61

Поради епидемијата со Ковид-19 нови правила за задолжително носење на маски во продавниците, банките и во супермаркетите денеска стапија во сила во Англија.

За лицата кои нема да ја почитуваат одлуката предвидени се казни од 100 фунти.

Од мерката за носење маски изземени се рестораните, пабовите, вежбалниците и фризерските салони.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.