Во болницата во Битола се степале докторки, психијатри

Докторка од одделението за психијатрија при Клиничката болница Битола вчера нападнала колешка, исто така специјалист психијатар.

На 1 март во 15.50 часот во СВР Битола, Т.Ч.И. (49) од Битола пријавила дека на работното место во Клиничка болница Битола била физички нападната од нејзината колешка Д.Т. од Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, соопшти СВР Битола.