Во Бугарија 96 новозаразени со коронавирусот и уште шест пациенти

Во Бугарија во последните 24 ласа потврдени се 96 нови случаи на зараза со корона вирус, од 3.358 тестирани.

Од последиците на Ковид-19 починаа уште шест пациенти.

Бројот на лица кои се излечиле од корона вирус во Бугарија се зголеми за 86, пренесе Бе-те-а.

Од 4.247 активни случаи во соседна Бугарија, 755 се во болница, додека 57 се во критична состојба.

Во Бугарија од почетокот на пандемијата со корона вирус заразени се повеќе од 17.000 лица, а починаа близу 700 пациенти.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.