14.8 C
Skopje
вторник, февруари 27, 2024

Во Бугарија речиси 4 000 новозаразени со коронавиру, а 129 починати

Во Бугарија, во последните 24 часа биле направени 9.786 тестови, од кои е потврден позитивен резултат во 3.983 случаи.

Досега се опоравиле 34.388 лица, а починале 2.778.

Во болницата има 5.942 пациенти, од кои 383 се сместени во одделенија за интензивна нега.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.