Во Ченто имаше сообраќајка, не вооружена престрелка, велат од МВР

178

Синоќа се прошири вест дека во Ченто на семафорите имало престрелка и наводно имало жртрви и ранети, но како што инфорираат од МВР станува збор за сообрќајна несреќа.

Дел од порталите, шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени. МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на лагите кои ги пласираат овие портали туку да се информираат од професионалните медиуми, кои објавуваат проверени информации. Во Ченто вечерва имаше сообраќајна незгода, а не престрелка, како што беше објавена лажна вест“, велат во соопштението од МВР.

Имено, синоќа се случила тешка сообраќајна несреќа во близина на последна 23-ка во Ченто.

Очевидците посочувале дека лице со возило БМВ со голема брзина пресекло пат на комбе, по што возилото се забило во дрво, а комбето се превртело.

Полицијата многу покасно се појави на местото на несреќата. Првичната рекација беше дека нешто има, а подоцна оти ништо не е пријавено во полициска станица.

Сепак, неофицијалните информации говорат дека еден од учесниците во сообраќајната несреќа се заканувал со пиштол.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.