Во домот на поранешниот градоначалник на Кавадарци пронајдени 1.000 архелошки монети

62

Во домот на поранешниот градоначалник на Општина Кавадарци, А.П., полицијата пронашла над 1.000 монети со археолошка вредност.

Станува збор за монети кои биле пронаоѓани на разни локалитети низ Македонија.

Во текот на денот се очекува и официјална потврда и повеќе детали од МВР.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.