Во Германија забелеажни уште 33 смртни слуачи

31

Бројот на потврдени случаи на кронавирус во Германија во последните 24 часа порасна за 583 и сега изнесува 174.355, соопшти Институтот Роберт Кох.

Како што се наведува, забележани се уште 33 смртни случаи, со што вкупниот број пораснал на 7.914, пренесе „Ројтерс“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.