Во Гостивар падна дете од балкон

21

Гостиварската полиција информира за трагичен настан кој се случил во Дебреше. Како стои во соопштението на полицијата, вчера во 21 часот и 30 минути во СВР Тетово било пријавено дека малолетник во гостиварското село Дебреше паднал од балконот на првиот кат од куќата, кој немал ограда и се повредил, пренесува Гостиварпресс.

Детето од негови најблиски било пренесено во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.