Балкан

Заедничка акција на ДЕА, српската и грчка полиција Во Грција запленет кокаин вреден милион евра

Во Грција запленет кокаин вреден милион евра

Меѓународна криминална група која се занимавала со шверц на кокаин била разбиена во Грција, јавуваат тамошните медиуми.

Според првите информации, во заедничка акција на грчката, српската полиција и американската агенција ДЕА биле заплнети 23 килограми кокаин.

Вредноста на запленетата дрога изнесува милион евра. Уапсени се повеќе лица, меу кои има и српски државјани.