Во ГТЦ се степале две жени

90

На 09.11.2019 во 18.10 часот во Полициската станица Центар, Ц.П.(29) од Скопје пријавила дека, додека била на работно место во продажен објект во трговски центар во Скопје, била физички нападната од С.П.(36) од Скопје.

Сочинет е записник за константиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.