Во Хамбург запленет 1,5 тони кокаин

32

Цариниците во Хамбург открија 1,5 тони кокаин сместен на товарен брод што превезувал роба за Бразил.

Кокаинот е пронајден минатата недела во контејнер во кој имало цигари, а требало да биде испорачан во белгискиот град Антверпен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.