Во Хрватска починаа две бебиња позитивни на коронавирус

319

Две предвремено родени бебиња кои биле позитивни на коронавирус починале во болницата во Осијек.

Бебињата имале и други тешки истовремени заболувања.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.