Во Индија над пет милиони заразени со Ковид-19

11

Бројот на заразени со новиот коронавирус во Индија надмина над пет милиони луѓе, соопшти денеска индиското Министерство за здравство.

Втората најбројна нација во светот регистрира еден милион новозаболени за само 11 дена.

Индија, со 5,02 заболени е втора земја во светот по бројот на заразени лица, по САД каде се пријавени 6,59 позитивни лица на новиот коронавирус.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.