5 C
Skopje
четврток, октомври 29, 2020

Во Италија се истражува силувањето на две малолетни Британки

605

Италијанската полиција го истражува силувањето на две британски девојчиња што се случило во мал град на југот, пишува Гардијан.

Силувањето се случило овој понеделник за време на домашна забава во Марконија ди Пистичи, мало гратче со нешто повеќе од 8.000 жители, во близина на градот Матера.

„Ноќта меѓу 7 и 8 септември две малолетни странски девојчиња беа сексуално нападнати за време на забава во вила. Полициската истражна единица во Матера започна истрага во координација со јавното обвинителство”, се вели во полицискиот извештај.

Локалните медиуми пишуваат дека двете девојчиња биле на годишен одмор, и дека неколку лица ги тепале пред силувањето.

Девојчињата повикале полиција откако се пријавиле во болницата во Матера. Тие беа во состојба на шок, а повредите на телото укажувале на насилство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.