Во изолација учителка и цела група деца во градинка во Гевгелија

21

Наставничка што држи настава со физичко присуство во Гевгелија е во изолација, како и цела група од детската градинка, пренесе Телма.

Коронавирусот полека навлегува и во гевгелиските образовни институции.

Градоначалникот Сашо Поцков вели дека за наставничката има замена и засега наставата се одвива без проблем.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.