Во Кочани се приведени две лица за обидот за киднапирање дете на пратеник

102

Две лица се приведени по претходно добиена пријава за киднапирањето на ќерката на пратеник на СДСМ.

– Констатирано е дека 18-годишниот M.Ѓ. и 18-годишниот И.Ј. со патничко возило „БМВ“, управувано од М.Ѓ. се движеле низ улиците по градот и вознемирувале граѓани. Лицата се приведени во Полициска станица Кочани, а за случајот е известен Јавен обвинител, велат од полицијата.

По комплетно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Настанот се случил во средата во 11:45 во Кочани. Седум годишното девојче се враќало од училиште кога возило со странски регистарски таблички ја пресретнало, нагло застанало а непознати лица со локален дијалект му наредиле на детето да влезе во автомобилот. Во тој момент дедото на малолетното девојче ги забележал па тие побегнале.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.