Во Нерези полицијата уапси дилер на дрога

29

Полициски службеници од СВР Скопје во Нерези го лишиле од слобода Д.В.(24) од Скопје.

Апсењето се случило вчера во 14:50 часот откако при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.