Во несреќата загина 19-годишниот Онур Садику

129

Деветнаесетгодишниот Онур Садику е еден од загинатите во превртениот автобус на Дурмо Турс, кој вчера излета од патот Скопје-Тетово. Погребот на момчето ќе се одржи денеска.

Досега во јавноста се објавени идентитетите на 4 од загинатите лица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.