Во Ница се преврте вагон со туристи, повредени се 11 лица

Единаесет лица се повредени при превртување на вагон од мал туристички воз во Ница, објави ТВ каналот France 3, повикувајќи се на пожарникарските и спасувачките служби.

„Последниот вагон на мал туристички воз во Ница, особено популарен меѓу туристите во градот во овој период од годината, се превртел на Англиското шеталиште… Според податоците на пожарникарските и спасувачките служби, повредени се 11 лица“, пренесува францускиот тв  канал.

Се истакнува дека три лица се хоспитализирани, а причините за несреќата не се соопштуваат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.