Во ОНЕ може да се купат карти за хуманитарниот концерт

Од денеска, во сите продажни салони на ОНЕ низ републиката можат да се купат билети за хуманитарниот концерт за помош на настраданите во поплавите во Србија и Босна и Херцеговина, по цена од 150 денари.

Концертот ќе се одржи под мотото „Да се обединиме во хуманоста“ на 22 мај во спортскиот центар „Борис Трајковски“, а на концертот ќе настапат најголемите македонски музички ѕвезди.

Во име на хуманоста и во интерес на што повеќе средства, ОНЕ се откажува од процентот за продажба на билети преку својата продажна мрежа, а собраните средства во целост ќе бидат наменети за настраданите во Србија и Босна и Херцеговина.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.