Во Панама убиен е Радоје Звицер, водачот на „Кавачкиот клан“

Во Панама вечерва нешто по 19 часот е убиен водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер.

Според првичните информации, Звицер бил убиен во куќа во Панама, пренесуваат српските медиуми.

Звицер е етикетиран како наводен водач на кавачкиот клан, кој веќе неколку години води крвава војна против Шкаљарскиот клан.

Во конфликтот беа убиени неколку десетици членови на криминални кланови, а на 8 септември беше убиен и водачот на Шкаљарскиот клан, Јован Вукотиќ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.