Во Перу запленети два тона кокаин

42
PERU DRUG TRAFFICKING

Полицијата на Перу откри и заплени приближно два тона кокаин и уапси четири лица.

Дрогата била откриена во подморница, која пловела во близина на границата со Еквадор.

Перу и Колумбија се најголеми производители на кокаин во светот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.