Во подморница на Пацифик запленет тон кокаин

343

Поморските сили на Гватемала пресретнале во Тихиот Океан подморница со речиси тон кокаин проценет на 13,5 милиони долари, објавија локалните власти.

Пратката се состоела од 967 пакети од по еден килограм дрога. На пловилото се уапсени тројца Колумбијци, објави обвинителството.

Властите на Гватемала минатата година заплените 13.659 килограми кокаин, а претходната 2016 година речиси тон помалку, односно 12.818 килограми.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.