Во прекин сообраќајот во двата правца на патот Прилеп- Битола

128

Сообраќајна несреќа се случила на патот Прилеп- Битола денеска попладне.

-Од 12:40 часот магистралниот пат Прилеп- Битола кај село Тополчани поради случена сообраќајна незгода сообраќајот е во прекин во двата правци, информира АМСМ.

Повеќе детали од МВР се очекуваат подоцна.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.