25 C
Skopje
вторник, септември 22, 2020

Во пресрет на изборите во Македонија, Сијарто со порака до Македонците

213

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија Петер Сијатро преку статус на Фејсбук и посакува среќа на Македонија во пресрет на изборите кои ќе се одржат на 15 јули.

-Меѓународниот либерален мејнстрим се обиде сè, но централното европско право води со 3-0:
✅ Србија
✅ Хрватска
✅ Полска
Северна Македонија се подготвува! 🇲🇰
Честитки, Анджеј Дуда!
Ајде, ВМРО!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.