Во САД не паметат ваков хаос: Бејзбол ѕвезда се степа со целиот тим (ВИДЕО)

76

Дуелот на Синсинати и Питсбург во американската професионална бејзбол лига (МЛБ) го одбележа таков хаос, што во САД не паметат дека воопшто се случил на некој спортски настан.

Коментар за неверојатниот инцидент е сувишен. Од никаде експлозија и потоа боксови на сите страни – главниот виновник тргна да се пресмета со цел противнички тим.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.