Во Сарај се полнат кутии, набљудувачите избркани

334

Изборни нерегуларности се забележани во скопски Сарај.

Како што дознаваме, во избирачко место луѓе полнеле гласачки кутии, а за да нема сведоци на ова прекршување, тие ги избркале сите набљудувачи од избирачкото место.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.