Во штала во Тетово откриено оружје и муниција

34

СВР Тетово вчера извршиле претрес во домот и други простории на дваесет и шестгодишниот тетовец М.Љ. и притоа во штала лоцирана на улица Браќа Миладиновци се пронајдени автоматска пушка со дрвен кундак и бајонет, рамка во која имало 14 куршуми, најлонско ќесе со 458 куршуми, три празни рамки, како и две парчиња пиштолска муниција.

Се што е пронајдено е фотодокументирано, со потврда е одземено и ќе се вештачи,. М.Љ,  неговиот татко  Х.Љ.(65), и брат М.Љ.(31), кој го попречувал претрeсот, приведени се во СВР Тетово.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.