Во Скопје санкции за 161 возач

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.01.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 161 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 22 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, 10 санкции за технички неисправни возила.

Изречени се осум мерки за возач почетник, 13 санкции за зборување на мобилен телефон, четири мерки за некористење на сигурносен појас, четири санкции за минување на затворен сигнал црвено светло.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.