Во Скопје санкционирани 116 возачи во Скопје, 26 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.На територија на град Скопје изречени се вкупно 116 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 26 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 10 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, осум мерки за возење под дејство на алкохол.

Изречени се шест мерки за нерегистрирани возила, четири санкции за возач почетник, три мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.