Во Скопје во двор фрлено шише со запалива течност- сопственичката успеала да го изгасне огнот

39

Вчера околу 22:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дворот од куќата на Е.Е.(33) на ул.„Црногорска“ едно лице фрлило шише со запалива течност.

Сопственичката успеала да го изгасне огнот, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.