Во Скопје во моментов речиси 10.000 активни случаи на Covid-19

256

Во Скопје од почеток на епидемијата на новиот коронавирус во март, досега се регистирани се 23.935 случаи на короанинфекции, а во моментов активни се 9.883.

Центар, Гази Баба, Карпош, Аеродром, Кисела Вода се скопските општини, каде што е забележан најголем број активни случаи

Чаир – 623, Гази Баба – 1472, Аеродром -1424, Карпош – 1192, Центар – 1188, Кисела Вода – 1205, Ѓорче Петров – 827, Бутел – 551, Шуто Оризари – 183, Студеничани – 52, Сарај – 152, Арачиново -34, Илинден – 245, Сопиште – 63, Чучер Сандево – 104, Петровец –125, Зелениково -73, Странец – 173, Нераспределен- 197

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.