Во Скопје уапсен дилер на дрога

35

СВР Скопје-Одделението за недозволена трговија со дрога поднесе кривична пријава против М.Ј.(31), поради постоење на основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“ предвидено и казниво по чл.215 од Кривичниот законик.

Имено, вчера, по претходна судска наредба бил извршен претрес кај осомничениот во стан кој го изнајмил.

При претресот во домот пронајдени биле: марихуана, дигитална вага со остатоци од дрога, семки од канабис, таблети бупренорфин.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.