Во скопско пронајден амфетамин, уапсено едно лице

30

Во саботата попладнето приведен во операција на поддрачје на Гази Баба од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода 24 годишниот Д.Т. од селото Марино, скопско.

Тој бил сомничен за извршување кривични дела „тешка кражба“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ . Но при претрес во неговиот дом бил пронајден амфетамин и табакера со остатоци од прашкаста материја.

По целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.