Во Словенија автобус со странски регистарски таблички излета од патот, има и мртви! (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа во која учествувал автобус со странски регистарски таблички се случила на автопатот кон Марибор кај клучката Липовци, јавува словенечки 24ur.com.

Три лица загинаа, а повеќе се повредени, соопшти полициското одделение Мурска Собота.

Истрагата се уште е во тек.

Фото: Соботаинфо

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.