Во Собранието ќе се одржи прием по повод Денот на независноста

Во Собранието денеска ќе се одржи прием по повод Денот на независноста 8 Септември.

На приемот е најавено обраќање на претседателот на Собранието Талат Џафери, а се очекува да присуствува целиот државен врв, министри во Владата, пратеници и други личности од општествениот живот.

Приемот по повод Денот на независноста во Собранието се одржува традиционално секоја година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.