20 C
Skopje
среда, мај 27, 2020

Во сообраќајна несреќа во Германија загина младиот албански фудбалер Адеми

95

Албанскиот фудбалер, 22- годишниот Амир Адеми загина во сообраќајна несреќа во Германија.

Во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судар на „пежо“ и „пасат“, во кој настрада младиот фудбалер на германски Регенсбург.

Полицијата го истражува овој случај.

Амир зад себе ги остави родителите, братот и сестра.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.