Во Сопиште седум лица затруени со печурки

печурки

Неколку часа по консумирањето на печурките тие се пожалиле на здравствени проблеми.

Пет од овие лица денеска побарале лекарска помош на скопската Клиника за токсикологија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.