Во Србија 1.260 нови случаи на коронавирусот, едeн смртен исход

Според официјалните податоци, во последните 24 часа од коронавирусот во Србија починало уште едно лице, со што вкупниот број на жртви е 16.132, објавено е на веб-страницата на Министерството за здравство covid19.rs.

Од последниот пресек на ситуацијата во Србија, 8.328 лица се тестирани за коронавирус, од кои 1.260 се позитивни.

На респиратор се приклучени се девет пациенти.

Вкупно 121 лице се хоспитализирани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.