Во Србија нови 317 случаи на коронавирусот, починале 6 лица

Во Србија во последното деноноќие се потврдени 317 нови случаи на коронавирус, од 4.089 тестирани примероци.

Шест лица починаа како последица на коронавирусот.

На болничко лекување има 191 пациент, од кои 13 се на респиратор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.