Во Србија седум лица починаа од коронавирус

25

Во последните 24 часа во Србија седум лица починаа како резултат на инфекција со коронавирус, така што вкупниот број на жртви од почетокот на епидемијата е 558.

Во последните 24 часа биле тестирани 9.653 лица, од кои 372 биле позитивни.

Од почетокот на епидемијата се тестирани 650.744 лица во Србија.

Најновите податоци на Министерството за здравство покажуваат дека има 143 пациенти на респиратори во болниците ширум Србија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.