Во Србија пристигнуваат бегалци од Украина

64

Украинци бараат азил во Србија, пишува денеска српскиот весник „Вечерње новости“. Според изданието во земјата почнаа да пристигнуваат бегалци од Крим и Киев. Информацијата е потврдена од Радош Ѓуровиќ од Центарот за заштита и помош при барање на азил.

„Доаѓаат и такви кои зборуваат руски и живеат во Киев и Украинците кои живеат на Крим“, изјавил Ѓуровиќ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.