Во Старата скопска чаршија уапсен криминалец – баран со потерница поради тргување со дрога

15

На 12.10.2021 во 17.30 часот на ул.„Битпазарска“, поточно на влезот од Стара скопска чаршија, врз основа на распишана потерница од Основен кривичен Суд Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го привеле А.Г.(32) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ по член 215 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен до Казнено-поправната установа Затвор-Скопје за издржување на казната.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.