Во Турција приведени 30 осомничени за врски со ИД

141
осомничени

Припадници на полицијата презеле акции на 40 различни адреси во градот. Во операдцијата учествувале околу 600 полицајци поддржани од воздух со полициски хеликоптери. Приведените се на распит во полицијата, нагласува весникот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.