Во Љубин татко со „мазда“ го удрил тригодишниот син

Вчера во 19 часот било пријавено дека во скопското село Љубин, И.В.(42) додека влегувал во неговиот двор со патничко возило „мазда“ без да забележи, го удрил неговиот тригодишен син.

Детето било однесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му се констатирани тешки телесни повреди.