Во Велешко пронајден мртов маж од Ржаничино по кого се трагаше од 2 јуни

27

Како што информираат од СВР Велес на 6 август во атар село Ветерско, велешко бил пронајден починат 65-годишниот М.Г. од село Ржаничино – Петровец, кој бил пријавен како исчезнат на 2 јуни годинава.

Како што информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, бил извршен увид на местото на настанот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.